Στο βάθρο των νικητών ανέβηκε και πάλι η Άννα Κορακάκη, η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Όπλων, που διεξάγεται στην Πολωνία.
![](https://onsports.bbend.net/media/com_news/galleries/2020/02/28/50785/photos/full/korakaki2.jpg)
Η «χρυσή» Ολυμπιονίκης και παγκόσμια πρωταθλήτρια βρέθηκε στην τρίτη θέση της κατηγορίας αεροβόλων όπλων 10μ., στο Βρότσλαβ της Πολωνίας, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις και τη συλλογή… μεταλλίων.
![](https://onsports.bbend.net/media/com_news/galleries/2020/02/28/50785/photos/full/korakaki.jpg)
Στο πρώτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Μπομπάνα Βελίτσκοβιτς Μομτσιλόβιτς (Σερβία) με 236.4 βαθμούς, δεύτερη ήταν η Χάιντι Ντίεθελμ Γκέρμπερ (Ελβετία) με 232.7β. και τρίτη η Άννα Κορακάκη με 213.5β. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης είχε προκριθεί ως πρώτη στον τελικό με 581 βαθμούς.
onsports.gr